Inspirace

3. července 2008 v 23:35 | Dreezy |  Trocha ze mě samé
Dneska, spíš než zápis kousku mého dne, taková úvaha.. Sama se divím, kam až jsem se dostala a to jsem chtěla napsat jen o jednom, o inspiraci a o mé múze..
Dneska se mě jedna kamarádka zeptala.. Když píšeš, co je Ti inspirací? A mezi tím vším shonem, co jsem měla s balením (konečně se učím balit si včas :-P ), jsem se musela zamyslet.. Má inspirace..
Jak jsem se vlastně ke psaní dostala? To kouzlo jsem objevila nejspíš až s mojí první hog školou.. Do té doby jako bych spala. Ano, kdysi jsem napsala dvě, tři dětské básničky, ale tím to také haslo.. A pak přišly jedny Vánoce a já se celkem nudila, tak jsem si řekla, co si něco takhle přečíst? Všichni čtou toho Harryho Pottera, co to takhle taky zkusit? Jak dlouho jsem vlastně nečetla.. Kdysi tak moc a co přišla povinná četba? Že by to bylo vážně tím a vše mi to tak otrávilo?
A tak jsem si od kamarádky půjčila první díl. Celkem mě to bavilo a matně jsem vzpomínala, že jsem k tomu viděla i film, konec jsem si ale nepamatovala a tak mě odhalení pravého zrádce opravdu překvapilo. Tak jsem si přečetla i druhý díl, no a proč vlastně ne i třetí? Ten mě vážně dostal tak, že jsem se nemohla dočkat, až se mi do ruky dostane další. Pětku jsem měla mírně zkaženou, někdo mi prokecl, kdože umře a tohle já fakt nemám ráda, to se pak celý díl čekám, kdyže ta chvíle přijde a zkrátka není to ono.. Harry Potter byl pro mě vážně stěžejní, i když dneska jsem si zamilovala jinou sérii.. Dal se číst znovu a znovu, dokonce jsem si začala kupovat jednotlivé díly domů a zakládala vlastní knihovničku.. Kdybych jen měla spočítat, kolikrát jsem jej četla. Hlavní ale bylo, že i já, stejně jako plno dalších lidí, jsem díky tomuto dílku byla přivedena zpátky na stopu čtení.. Mohla jsem v té době být tak ve třeťáku? No a už to začalo, návštěvy knihovny, hordy knih, co jsem tahala na zádech, no opět se ze mě stal hotový knihomol. Taky to tak trochu odnesl můj zrak, ale tak co.. U maturity pak jen nestačili zírat na mé seznamy přečtené literatury.. Ale pořád se nedostávám k věci..
Začala jsem tedy studovat na vysoké. Byla tam spousta volných hodin, dokonce celých odpolední, které jsem začala trávit na internetu v knihovně. Poprvé jsem objevila potterharry.net, díky němu i svůj první Hog.. Součástí samozřejmě byly soutěže, hodně na kreativitu a tak dál a mě to neskutečně bavilo.. Díky téhle škole jsem se dozvěděla o jiné, o Pentagramu. Server, do kterého jsem se zamilovala a který se stal v podstatě mým druhým domovem. Znovu jsem začala objevovat ten sladký svět snění a fantazie, ten, který už nikdy neopustím. Jak bych taky mohla? Je to prostě něco kouzelného.. A teď, když se kouknu o pár let zpět.. No vážně, jak jsem jen bez něj mohla žít? Ano, snílek jsem já byla vždycky, ale tento svět mi nabídl plno nových netušených možností.
Ale pořád se nedostávám k věci O:-) Jen jsem se zasnila, co bylo.. Na Pentagramu probíhalo také plno soutěží, například básničky na zadaná slovíčka. A mě to bavilo a jak. Zprvu jsem potřebovala nakopnout, ale pak mi inspirace otevřela vrátka a já vstoupila. Inspirace je vlastně všude kam se podívám.. V okamžicích, dojmech, pocitech, přírodě.. Jdu po ulici a tu mě napadne verš a k němu další a tak dál.. Jednou z mých největších múz je měsíc. Vždycky tak hypnotický, když jej vidím, musím se pousmát a tiše s ním vedu rozhovory. Naprosto jasná kombinace je měsíc, jízda autobusem a hudba v uších, ani nevím jak a už mi ruka jede po papíře.. A pak, neposledně.. Ale to už vám musí být jasné z mých posledních básní, kdo by to byl řekl, že jeden člověk dokáže být tak inspirativní, má nová múza.
Dneska se mě jedna kamarádka zeptala.. Když píšeš, co je Ti inspirací? A já jí řekla jen zlomek z toho, asi sama nevím.. Ale co vím, že inspirace je všude kolem nás, jen ji zachytit..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 www.JEDENPRD.blog.cz www.JEDENPRD.blog.cz | Web | 3. července 2008 v 23:49 | Reagovat

super skvělej blog !

Přihlaš se do SONB !

(soutěž o nej blog). Díky.

2 Wyrda Wyrda | Web | 5. července 2008 v 18:08 | Reagovat

neuvěřitelné, ale mé psaní začalo také na Hogu díky soutěžím a úkolům ;)

3 Triss Triss | Web | 9. července 2008 v 19:57 | Reagovat

No jo, ten Hog nám byl opravdu asi prvopočátkem ve psaní..:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama